justin bieber ain't a bad guy to - stardog serwis - archiwum

Temat: Z pamiętnika łuszczyka
Dawno tutaj nie pisałem a to dlatego, że nowy 2010r zaordynował mi moc wrażeń.
Od jakiegoś czasu jestem na leczeniu biologicznym. W międzyczasie miałem dwie komisje lekarskie. Moje życie wyglądało w tym roku tak: szpital, 15 dni „cywila”, praca, szpital, praca komisja, praca, szpital, komisja, praca szpital itd. itd. Co siedem dni biorę zastrzyk a co 15 dni hospitalizacja + badania. Na czas kuracji wstrzymano mi MTX co od ręki skutkowało pogorszeniem zerówka. Pomału wszystko wraca do normy.

Komisja nr1- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – Umiarkowane – na stałe
Komisja nr2- ZUS – Całkowita niezdolność do pracy- na kolejne 3 lata

Jakby tego było mało to oczywiście musiałem „zaliczyć” dodatkowo neurologię.
Półki zaczynają mi się uginać od dokumentów. Gdyby jeszcze szanowni medycy pisali językiem zrozumiałym dla śmiertelników byłoby ok. Ale większość z tego co piszą to czarna magia:

Wynik badania KR Szyjny
Pogłębiona lordoza szyjna. Przestrzenie międzykręgowe C3-C4 oraz C4-C5 zwężone w częściach tylnich. Zaostrzenia blaszek granicznych.
Wnioski: Chondrosis C3-C4 et C4-C5 para dorsalis susp. Hyperlordosis cervicalis.

Usg stawów kolanowych – obustronnie błona maziowa o cechach przerostu. Wstawie prawym obecność płynu w zachyłku nadrzepkowym. Chrząstka stawowa zwężona o nieregularnych obrysach w obrębie wcięcia międzykłykciowego uda prawego. Zwężenie dotyczy również stawu udowo- piszczelowego. Zaostrzenia na krawędziach nasad.
Gonarthrosis bil gonitis ex. Dextri. Synovitis bil.

MR Kręgosłupa
Wykonano jednofazowe badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 – zależnych w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.
Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5/S1 ze zmianami zwyrodnieniowymi na bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów w tym odcinku. Uogólniona wypuklina tarczy międzykręgowej Th12/L3 z modelowaniem worka oponowego, ze zmniejszeniem rezerwy płynowej na przedniej powierzchni stożka rdzenia oraz z zwężeniem kanału lewego nerwu rdzeniowego. Uogólnione uwypuklenie tarczy międzykręgowej L2/L3 z lewoboczną pjm z modelowaniem worka oponowego od strony lewej i z obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych. Uogólnione wypukliny tarcz międzykręgowych L3-L5 z tylnymi pjm z modelowaniem worka oponowego ( większym na poziomie L4/L5) i z obustronnym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych. Stan po lewostronnej fenestracji na poziomie L5/S1. Uogólniona wypuklina tarczy międzykręgowej L5/S1 z resztkową tylno-lewoboczną pjm, z modelowaniem worka oponowego i ze zwężeniem kanału lewego nerwu rdzeniowego.Nierówności zarysu blaszek granicznych trzonów Th9-L1 o charakterze guzków Schmorla.
W zakresie objętym badaniu uwidoczniono torbiel korową nerki prawej o śr. 20mm.

Ktoś coś z tego rozumie ??
Chyba muszę poszukać jakiegoś forum neurologicznego lol .

Muszę poprosić mojego lekarza żeby poszukał mi coś zdrowego !!!
Źródło: luszczyca.ekt.pl/luszczyca/viewtopic.php?t=652Temat: Jamistość rdzenia
Witam serdecznie wszystkich. Jesteście naprawdę jedną wielką wspaniałą rodzinką Czy pozwolicie, że się przyłączę
Jestem tu nowa i jeśli można się dołączyć do waszej dyskusji, to bardzo proszę o odpowiedzi. Jestem pod wrażeniem wiedzy Gosi, ale inne osoby też wiedzą dużo, na pewno więcej niż ja, chociaż już długo choruję. Rozmawiałam troszkę z Kariną, ale na forum jest więcej osób więc nie będę zamęczać tylko jej
Zaczęłam tematem o zaniku tętnicy, ale bardziej mnie trapią moje objawy. Jak już pisałam w moim pierwszym temacie mam obarczoną tylną jamę w 2000r. w Katowcach Ligocie, migdałki móżdżku były 9mm poniżej otworu wielkiego i tyle. O łacie nic mi nie wiadomo. Lekarz nie wspomniał mi o tym. Teraz mam cyt. "migdałki 15mm poniżej szczytu zęba obrotnika ze znacznie zmniejszoną rezerwą objętościowa na tym poziomie. Struktury rdzenia i migdałki móżdżku wypełniają całą objętość kanału kręgowego na tym poziomie, przy czym na tej wysokości widoczne znaczne zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej z cechami modelowania się końcowego odcinka rdzenia przedłużonego i rdzenia kręgowego na szczycie zęba obrotnika
ufff dużo tego

Od jakiegoś czasu moje objawy się wzmagają : Bardzo boli mnie głowa szczególnie prawa strona, cała część potyliczna ze strzałkowymi przeraźliwymi bólami do góry, ale i promienieje do karku i ramion. Czasami noszę głowę w rękach bo kołnierz nie pomaga. Boli mnie szyja. Drętwieją mi ręce i ramiona. Ponadto mam silne zawroty głowy, zataczam się idąc ulicą, potykam się nawet we własnym domu. Nie trafiam w drzwi, uderzam się o futrynę. Często nagle robi mi się słabo , nogi się uginają i po prostu lecę na ziemię wtedy bardzo się cała trzęsę i okropnie drżą mi ręce. Mam również krótkie zaniki pamięci – jestem obecna przy jakiejś rozmowie, ale potem nie pamiętam, że w ogóle o tym mówiono. Mam niewielkie osłabione czucie całej prawej strony ciała. Nie mogę się wygadać - powtarzam słowa, gubię myśli. Męczące są również piski w głowie są tak głośne jak przy hamowaniu pociągu na stacji przez co mam problem ze spaniem, bo w nocy słyszę je mocniej. Poza tym jak już ktoś wcześniej pisał podczas snu zaciskam mocno szczękę przez co mam już kilka zębów uszkodzonych. Dodatkowo boli mnie kręgosłup piersiowy poniżej łopatek, nie mogę za długo siedzieć ani opierać bo ból się zwiększa. Rtg kręgosłupa stwierdza tylko „lewostronną skoliozę odcinka piersiowego.
Przepraszam za takie wypracowanie, ale chciałabym jeszcze zacytować w skrócie TK kręgosłupa szyjnego.
;C3 - C4 widoczne obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej z tylną centralną przepukliną jądra miażdżystego powodującą ucisk worka oponowego i rdzenia kręgowego, bez ucisku na nerwy.
C4 -C5 widoczne obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej z tylną centralną przepukliną jądra miażdżystego powodującą modelowanie worka oponowego i rdzenia kręgowego. Kanał korzeniowy nerwów prawidłowej szerokości.
C5 - C6 widoczne obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej z tylną centralną lewoboczną przepukliną jądra miażdżystego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowo wytwórczymi na tylnych krawędziach trzonów kręgów powoduje ucisk worka i rdzenia kręgowego w jego przedniej lewobocznej części.
C6 - C7 widoczne obwodowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej z tylną centralną przepukliną jądra miażdżystego powodującą ucisk worka oponowego i rdzenia kręgowego
która wraz ze zmianami zwyrodnieniowo wytwórczymi na tylnych krawędziach trzonów kręgów powoduje ucisk worka i rdzenia kręgowego w jego przedniej części.

Proszę wypowiedzcie się, jeżeli wykażecie na tyle cierpliwości żeby to przeczytać. Rehabilituję kręgosłup szyjny, po czym czuję się jeszcze gorzej i łykam środki nasenne, przeciwbólowe i antydepresyjne bo ciągle mam wrażenie, że coś mi mocno zaciska szyję
Źródło: forum.acmis.pl/viewtopic.php?t=10


Temat: Kręgosłup szyjny - jaką rehabilitacje polecacie??
Witam. Proszę wszystkich bardziej doświadczonych o radę.
Jak byłem w liceum, w 2002 r. zacząłem odczuwać bóle głowy, przy ruchach szyją było słychać bardzo głośne trzaski, dolegliwości były różne: poranne mdłości, bóle rąk. Zrobiłem zdjęcie rtg. Oto jego opis:
"Widoczne zwężenie tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach tylnych trzonów kregów C3 - C6. Zaostrzenia zwyrodnieniowe w stawach luschki. Schodkowanie w przodozgięciu na poziomach C3/C4 i C4/C5 z blokiem czynnościowym poniżej oraz w tylozgięciu na poziomie C4/C5."
Nie dostałem wtedy żadnych leków, ani u ortopedy ani u neurologa. Neurolog stwierdził, że jestem typowym wysokim, wrażliwym młodym człowiekiem o niskim ciśnieniu.... A znajomy chirurg z wieloletnią praktyką zalecił mi nie wykonywać nagłych ruchów głową i "zachowywać się dostojnie jak starszy pan"...
Oczywiście nie było czasu na drążenie tematu, dalej coraz więcej pracowałem.
Przez ostatnie 5 lat dolegliwości nie były jakieś straszne, i to mnie uśpiło.. POjawiła się choroba lokomocyjna w aucie, busie, tramwaju. (w pociągu na szczęście mam spokój).
Od września wyraźnie mi się pogorszyło. Odczuwam drętwienie, drżenie rąk, bóle pleców, lędźwi, głowy - skroń, potylica, od tygodnia w ok. stawu szczękowego. Napewno o mniejszych dolegliwościach zapomniałem wspomnieć, bo jest tego troche. Przy głosnym śmiechu potrafi mnie chwycić mocny ból. W nocy obudziło mnie zdrętwienie języka w ustach, nie moge długo pracować, czytać, siedzieć w kinie czy na koncercie. Zawroty głowy ale bez "efektów wizualnych", bywa że mam dzień gdy ruchy głową w prawo czy lewo, są trochę ograniczone, odwracanie z wyraźnym trudem. Bóle pomiędzy łopatkami, nadmierne pocenie się i zimne dłonie... Chyba wymieniłem wszystko.
Funkcjonuje teraz na minimalnych obrotach, leniuchuję, bo inaczej się nie da. Jak tylko mi się pogarsza odkładam wszystkie aktywności na ile się da i na ogół pomaga... Ale poblemem staje sie niesienie małej torby z lekkim aparatem, czy czego kolwiek, bo wszystko boli i się usztywnia. (plecy, szyja). Mam też skolioze.

Oczywiście znów zrobiłem zdjęcie RTG. Nikt mnie jeszcze nie skierował na inne badania. Tym razem wynik jest taki:
"Kręgosłup szyjny o spłyconej fizjologicznej lordozie, wysokości trzonów kręgów zachowane. Dyskretne zwężenie przestrzeni międzytrzonowych na poziomach C4/C5/C6/C7. Dziobiaste zaostrzenia na tylnej krawędzi trzonu C5. Na radiogramach czynnościowych przodopochylenie wydajne z przemieszczenie trzonu kręgu C3 do przodu względem kręgu C4 - cechy niestabilności, wyrównujace się z tyłopochyleniu. Tyłopochylenie wydajne, bez cech niestabilności.

Proszę o rade na jaką rehabilitacje mam się wybrać. Mam 23 lata, mieszkam w Krakowie i chciałbym móc pracować, uczyć się, normalnie funkcjonować!
Źródło: rehabilitacja.pl/showthread.php?t=1435